KENT DANS’ın gerçekleştirmekte olduğu ücretsiz bale yetenek testi etkinliğine miniklerden büyük ilgi

Ümitköy’de faaliyetlerini sürdürmekte olan KENTDANS’ın, Gordion AVM’de açmış olduğu ve ücretsiz bale yetenek testi fırsatı sunduğu stand hem minik hem de yetişkin bale severlerin ilgi odağı oldu. Bale sanatı hakkında bilgi veren standda ayrıca bale temsillerinde kullanılmış olan kostüm sergisi de büyük ilgi çekti. Zaman zaman tanınmış bale sanatçılarının da uğrayarak bale severlerle buluştuğu standın bir diğer ilgi çekici unsuru da miniklerin genç bir balerinin gerçek büyüklükteki fotoğrafının içine başlarını yerleştirerek fotoğraf çektirebilmelerine olanak sağlayan görsel oldu. Standda ayrıca öğrenci adaylarına ücretsiz bale yetenek testi fırsatı sunuldu.

Ücretsiz bale yetenek testi fırsatından yararlanmak için her yıl Eylül – Ekim aylarında 0543 408 90 05 veya 0312 235 74 35 numaralı telefonları arayarak Ankara Kent Dans idari koordinatörüyle görüşüp size özel bir randevu alabilirsiniz. Ücretsiz bale yetenek testimiz uzman eğitmenler tarafından çocuğa uygulanan 5-10 dakikalık bir aktivitedir. Bu test sırasında öğrencinin esnekliği, ritm duygusu, komut alma becerisi, motivasyonu, bedensel gelişimi gibi unsurlara bakılır. Ücretsiz bale yetenek testimize çocuklarınızı getirirken bedensel hareketlerini engellemeyen giysiler giydirmenizde sonsuz fayda vardır. Uzmanlarımız çocuğunuzun sırt, omuz ve ayaklarını kontrolden geçirecekler, eğer doktora gösterilmesi gereken bir sorun tespit ederlerse sizleri bilgilendireceklerdir. Ayrıca esnekliklerini de ölçmek isteyeceklerinden çocuğunuzu ücretsiz bale yetenek testine eşofman veya tayt gibi hareketlerini engellemeyecek giysilerle getirmenizde büyük fayda vardır.

Ücretsiz bale yetenek testi

Ücretsiz bale yetenek testinin amacı hem çocuğun yaşına uygun fiziksel gelişim gösterip göstermediğine bakmak, hem de bale konusunda çok yetenekli çocukları tespit edip ailelerini bilgilendirmektir. Eğer ücretsiz bale yetenek testi sırasında çok yetenekli ancak maddi olanakları kısıtlı çocuklar bulunursa bazılarına karşılıksız burs da verilmesi mümkün olmaktadır.

Bale okulu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken konular için bu makaleyi de okuyunuz http://ankarakentdans.com/bale-okulu/