Ümitköy Bale okulu Ankara Kent Dans’ın minik kuğuları yapım aşamasında…

Ümitköy bale okulu Kent Dans’ın Kuğu Gölü temsilinde sahne alacak olan çocuk balesi öğrencilerinin hummalı bir şekilde hazırlandıkları dört küçük kuğu dansı göz kamaştırdı.

Takipçilerimizin anımsayacağı gibi bir önceki blog yazımızda minik kuğuların bu zorlu koreografiyle ilk tanıştıkları dersin videosunu paylaşmıştık ve sizlere küçük dansçılarımızın nasıl da heves ve tutkuyla çalıştıklarını göstermiştik. Bu yazımızda ise aradan geçen bir kaç haftada yaşları 7 ile 9 arasında değişen ve 4 senedir Ümitköy bale okulu Kent Dans çocuk balesi sınıflarında ders gören minik dansçıların koreografide kaydettikleri ilerlemeyi sizlerle paylaşmak istedik. Videodan da görebileceğiniz gibi minik kuğularımız bu zorlu koreografiyle profesyonellere taş çıkartacak kadar iyi bir şekilde başa çıkıyorlar.

Tekrar etmek gerekirse; Cygnets, yani 4 küçük kuğunun dansı Kuğu Gölü balesinin en iyi bilinen ve teknik açıdan en zorlayıcı danslarından birisidir. Bir çok bale okulu bu eseri defalarca sahneye koymasına rağmen pek azı bu dansı çocuk balesi öğrencisi olan küçük dansçılara yaptırmaya cesaret edebilmiştir. Elbette bazı kurumlar bu müziği kullanarak yaşları 3-5 arasında değişen, okul öncesi öğrencilerini sahneye çıkartmıştır, ancak tahmin edebileceğiniz gibi, bu kadar küçük yaşlardaki öğrencilerin baş edebilecekleri bir dans olmadığından, özgün koreografiyle alakası olmayan adımlar yaptırmak zorunda kalmışlardır.  Elbette bu danslar da yaşları çok küçük olan öğrencilerin doğal sevimliliği nedeniyle büyük beğeni almıştır.

Kent Dans Ümitköy bale okulu ise büyük bir risk alarak bu zorlu koreografiyi ilkokul grubuyla gerçekleştirmeye karar vermiştir. Sonuç elbette göz kamaştırıcı oldu ve temsilde en çok alkış alan, seyircinin beğenisini toplayan danslardan biri de Ümitköy bale okulu Kent Dans’ın minik kuğularının bu kısa ama çarpıcı dansı oldu.  Çocuk balesi ile ilgili daha fazla bilgi için linke tıklayınız http://ankarakentdans.com/bale-egitimi-ve-prensesler/

Ümitköy bale okulu Kent Dans’ın kuğuları seyirciyi büyüledi

 

 


2 yorum

Jale Ünver · Şubat 26, 2017 4:49 pm tarihinde

KENT DANS’ı böyle bir eseri sahneye koyma cesaretinden dolayı kutluyor ve başarılar diliyorum

    Tuba Zehir · Nisan 5, 2017 7:21 pm tarihinde

    Herşey profesyonel ekip arkadaşlarımız, tutkulu öğrencilerimiz ve güzel velilerimizin desteği sayesinde mümkün oluyor.

Bir cevap yazın